3M PT1100 Taśma do przyklejania listew

Dostępność (zawsze przed dokonaniem zakupu proszę potwierdzić dostępność produktu meilowo lub telefonicznie): duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena brutto: 21,97 zł 21.97
Cena netto: 17,86 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: 3M
Kod produktu: 3M PT1100

Opis

 

Najważniejsze informacje:

 • Taśma dwustronnie klejąca przeznaczona do mocowania zewnętrznych części samochodowych takich jak wykończenia nadwozia listwy boczne i spojlery. Taśma stosowana jest przez producentów samochodów, jak również przez firmy tuningowe do mocowania dodatkowych elementów na zewnętrznej stronie samochodu.
 • Pokryta obustronnie dwoma różnymi klejami - większa efektywność mocowania
 • Zachowuje nieskazitelną linię spajania, co pozytywnie wpływa na estetykę i wygląd
 • Wysoko elastyczna pianka dostosowuje swój kształt do skomplikowanych kształtów
 • Zapewnia świetne właściwości rozprowadzania naprężeń pod obciążeniem
 • Klej akrylowy o formule z bardzo wysoką przyczepnością i nośnością do materiałów stosowanych w motoryzacji

Uwaga!

Część chroniona przez folię antyadhezyjną odznacza się bardzo dużą lepkością i adhezją na lakierach wzmocnionych, odpornych na zarysowania i ścieranie. Druga część, bez warstwy ochronnej, jest pokryta klejem o znakomitej sile klejenia samochodowych elementów wykończeniowych oraz innych części.

 

Przykładowe aplikacje:

 

 

Parametry techniczne:

 • kolor taśmy: czarny
 • grubość: 1,1mm
 • nawój na rolce: 6 lub 66 metrów
 • gęstość pianki: 545 kg/m3
 • wytrzymałość na odrywanie (N cm): 35
 • liner zabezpieczający: folia 
 • klej: akrylowy o formule z bardzo wysoką przyczepnością i nośnością do materiałów stosowanych w motoryzacji
 • odporność temperaturowa: -40C do 90C, krótkoterminowa 120C
 • nierówne powierzchnie: zdolność dopasowywania się do kształtu powierzchni
 • równomierny rozkład naprężeń, eliminacja koncentracji naprężeń występujących przy stosowaniu innych mechanicznych metod łączenia (np. śrub, nitów lub zgrzewania)
 • taśma powinna być aplikowana w temperaturze 21-38°C. W celu uzyskania dobrej przyczepności taśmy, powierzchnie klejone powinny być czyste, suche i wolne od kondensatu pary wodnej
 • taśmę należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze 15-25°C i wilgotności względnej 40-60%. Taśma nie powinna wykazywać pogorszenia parametrów nawet po upłynięciu optymalnego czasu przechowywania, jednak 3M zaleca stosowanie taśmy w okresie jej przydatności. Przy przechowywaniu w zalecanych warunkach termin przydatności do użycia wynosi 24 miesiące od daty produkcji.

 

Wskazówki dotyczące aplikacji taśmy

Najważniejsze przy aplikacji jakiejkolwiek taśmy, jest przygotowanie poprawne powierzchni klejonych powierzchni. Jeśli taśma odpada, to ponad 90% przypadków wskazuje na źle przygotowaną powierzchnię. W celu uzyskania najlepszej przyczepności, powierzchnie klejone powinny być odtłuszczone alkoholem izopropylowym, czyste, suche i wolne jakichkolwiek zabrudzeń. Taśma powinna być aplikowana w temperaturze 21-38°C. Poniżej na rysunkach przedstawiamy krok po krok proces poprawnej aplikacji.

 

 

 

Tak powstają nasz produkty

 

Taśmy przemysłowe dla konwerterów dostarczane są przez producenta w dużych, szerokich na 1200mm lub szerszych rolach o nawoju nawet 1500 metrów a następnie są u nas docinane na wymiar i przewijane na mniejsze rolki o mniejszym nawoju maszynowo według potrzeby. Każda rolka sprzedawana przez nas jest 100% oryginalna.

 

Oryginalność dostarczanych przez nas produktów

Nie wszystkie taśmy 3M brendowane logiem 3M na linerze zabezpieczającym. Jest sporo produktów, które mają jednokolorowy liner. Nie znaczy to, że produkt ten jest nieoryginalny. Spowodowane jest to przeznaczeniem produktu. Taśmy ogólnego użytku np: seria GPH, seria 59XX czy dwustronna taśma GPT020 mają linery z logiem 3M bo trafiają do szerokiej liczby klientów zarówno przemysłowych jak i detalicznych gdzie promocja loga 3M jest uzasadniona. Natomiast np: PT1100 jest taśmą przemysłową oryginalnie w nawoju 66m lub 500m i 1500m aplikowana przez maszyny przy produkcji elementów do samochodów i tam brandowanie linera nie ma sensu.

 

Oryginalne taśmy 3M są dostarczane przez producenta w nawojach 33, 66 lub większych i mają kor (czyli wewnętrzna tuleję) brendowaną logo 3M. Tak samo jak w przypadku opisywanym powyżej, nie każdy produkt 3M ma brendowane tuleje logo 3M. My jako konwerter przewijamy te taśmy na mniejsze nawoje 3, 5 lub 6 metrów aby taśmy te były dostępne dla każdego. Używamy do tego tulei zastępczych - bez napisów - inaczej się nie da, gdyż 3M nie prowadzi sprzedaży samych tulei. Zatem to, że na korze nie ma loga 3M, nie znaczy, że jest to towar nie oryginalny. My jako 25 letni dystrybutor 3M gwarantujemy, że towar sprzedawany przez nas jest zawsze w 100% oryginalny.

 

Uwagi ogólne producenta 3M:

Powyższe informacje, zalecenia odnoszące się do produktów firmy 3M oraz dane techniczne oparte zostały na testach i doświadczeniach, które producent 3M ocenia jako wiarygodne. Ze względu na wiele czynników mających wpływ na poprawne działanie produktu, a będących poza kontrolą producenta 3M, tj. czynników takich jak różnorodność materiałów, podłoży i odmiennych warunków pracy, producent nie może zagwarantować całkowitej skuteczności podczas aplikacji. W związku z faktem, iż powyższe czynniki są znane tylko użytkownikowi produktu i podlegają jego kontroli to użytkownik ponosi odpowiedzialność za decyzję, czy dany produkt jest odpowiedni do zastosowania przy konkretnej aplikacji oraz za wykonanie aplikacji. 3M gwarantuje, że każdy produkt 3M spełnia odpowiednią specyfikację produktu w momencie jego dostarczenia. Powyżej przedstawione wartości i parametry zostały zmierzone standardowymi metodami testowymi i uśrednione.

3M zaleca użytkownikom przed zastosowaniem przeprowadzenie własnych testów potwierdzających przydatność produktu w danej aplikacji.

 

Produkty powiązane

PPM Cleaner 3M VHB 100ml
PPM Cleaner 3M VHB 100ml
Cena brutto: 8,50 zł (netto: 6,91 zł )
3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
Cena brutto: 1,50 zł (netto: 1,22 zł )
3M 4298UV Primer lakier podkładowy 118,2 ml
3M 4298UV Primer lakier podkładowy 118,2 ml
Cena brutto: 126,00 zł (netto: 102,44 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium