3M PT1100 Taśma do przyklejania listew

Dostępność (zawsze przed dokonaniem zakupu proszę potwierdzić dostępność produktu meilowo lub telefonicznie): duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena brutto: 21,97 zł 21.97
Cena netto: 17,86 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: 3M
Kod produktu: 3M PT1100

Opis

Uwaga! Istnieje możliwość docięcia rolki na dowolną szerokość oraz wykonanie gotowych wykrojów pod daną aplikację

Taśma dwustronna do klejenia listew samochodowych 3M PT1100 

Czarna akrylowa taśma dwustronnie klejąca przeznaczona do mocowania zewnętrznych części samochodowych takich jak wykończenia nadwozia, listwy boczne i spojlery. Część chroniona przez folię antyadhezyjną odznacza się bardzo dużą lepkością i adhezją na lakierach wzmocnionych, odpornych na zarysowania i ścieranie. Druga część, bez warstwy ochronnej, jest pokryta klejem o znakomitej sile klejenia samochodowych elementów wykończeniowych oraz innych części. Klej do listew samochodowych znajdujący się na taśmie jest całkowicie bezpieczny! Taśma dwustronna jest dedykowana między innymi do listew samochodowych.

Grubość (mm): 1,1
Kolor: czarny

Najważniejsze cechy to: bardzo dobra przyczepność do powierzchni lakieru samochodowego.

 

Taśma stosowana jest przez producentów samochodów oraz elementów samochodowych, jak również przez firmy tuningowe do mocowania dodatkowych elementów na zewnętrznej stronie samochodu.

 

Właściwości:

  • Pokryta obustronnie dwoma różnymi klejami - większa efektywność mocowania
  • Zachowuje nieskazitelną linię spajania, co pozytywnie wpływa na estetykę i wygląd
  • Wysoko elastyczna pianka dostosowuje swój kształt do skomplikowanych kształtów
  • Zapewnia świetne właściwości rozprowadzania naprężeń pod obciążeniem
  • Klej akrylowy o formule z bardzo wysoką przyczepnością i nośnością do materiałów stosowanych w motoryzacji
  • Strona z warstwą ochronną została zaprojektowana z myślą o klejeniu części o niskiej energii powierzchniowej oraz odpornych na zarysowania lakierów

 

Przykładowe aplikacje:

 

A teraz to co najważniejsze:

Pamiętaj, że aby uzyskać optymalną jakość połączenia, łączone powierzchnie muszą być czyste, suche i jednorodne (wolne od luźnych cząstek, takich jak np. talk na wyrobach gumowych lub odciski palców na klejonych elementach). Jedynie poprawne przygotowanie powierzchni gwarantuje wytrzymałość połączenia.

Przy aplikacji taśmy na małych powierzchniach (np. tabliczki znamionowe, ramki) zalecamy użycie:

  • 3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
  • 3M 4298UV Primer saszetka.

Natomiast przy klejeniu większych powierzchni wydajniejsze i bardziej optymalne będzie użycie:

  • PPM Cleaner 100ml 
  • 3M 4298UV Primer 118,2ml.

 

 

Zalecenia:
Optymalna temperatura przy nakładaniu taśm to 21˚C do 38˚C
Minimalna dopuszczalna temperatura przy nakładaniu taśm wynosi:
(10˚C) - dla taśm 9460, 9469, 9473, 4611, 4613, 4646, 4655, 4905, 4910, 4915, 4918, 5925, 5952, 5962
(15˚C) - dla taśm 4936, 4941, 4956, 4991, 4919, 4947, 4979
(0˚C) - dla taśm 4943, 4957
W przypadku, gdy temperatura aplikacji taśmy jest niższa niż wyżej wskazane (dotyczy zarówno temperatury otoczenia, jak i temperatury łączonych eementów oraz samej taśmy), własności płynięcia taśmy mogą być ograniczone, co spowoduje obniżenie wytrzymałości połączenia. Połączenie wykonane taśmą nałożoną odpowiednio i w zalecanych warunkach, pracuje poprawnie także
w niskich temperaturach. Aby zapewnić poprawną aplikację taśm 4943 i 4957 należy upewnić się, że powierzchnie przeznaczone do klejenia są suche i nie są pokryte wilgotnym nalotem (wynikającym z kondensacji pary wodnej).
# Przed wykonaniem połączenia niektórych materiałów może zaistnieć potrzeba uszczelnienia lub pokrycia łączonych powierzchni lakierem podkładowym. Dotyczy to: 
a) materiałów bardzo porowatych (np. betonu) lub włóknistych (np. drewna), o luźnych cząsteczkach na powierzchni.
b) miedzi, brązu, miękkiego PCW (aby zapobic reakcji kleju z powierzchnią),
c) szkła, gdy połączenie przeznaczone jest do pracy w środowisku wilgotnym.

Zalecenia ogólne.
Wdrażając technologię klejenia taśmą VHB, przy uwzględnieniu czynników takich jak przygotowanie powierzchni, rozpuszczalniki, lakiery podkładowe, użytkownik każdorazowo powinien rozważyć wszystkie uwarunkowania dotyczące właściwości taśm, powierzchni przeznaczonych do klejenia oraz warunków aplikacji. Jeżeli uzyskane połączenie nie spełnia wymagań aplikacji, lub jeżeli chcecie Państwo uzyskać informację o alternatywnych rozwiązaniach, prosimy o kontakt z Działem Taśm i Klejów Przemysłowych 3M Poland Sp. z o.o. Aby uzyskać dodatkowe informacje o produktach, należy zapoznać się z kartami katalogowymi.


Uwaga:
Wszystkie informacje, dane techniczne oraz zalecenia odnoszące się do produktów firmy 3M zawarte w tym dokumencie oparte są na testach i doświadczeniach, które oceniamy jako wiarygodne. Ze względu jednak na wiele czynników mogących mieć wpływ na poprawne działanie produktu, a będących poza możliwościami sprawdzenia przez 3M, takich jak różnorodność materiałów, podłoży i odmiennych warunków pracy, nie możemy zagwarantować całkowitej skuteczności aplikacji. W związku z tym, że powyższe czynniki są znane użytkownikowi produktu i podlegają jego kontroli to użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za decyzję, czy dany produkt jest odpowiedni do zastosowania przy konkretnej aplikacji oraz za jej wykonanie. Przedstawione wartości parametrów zostały zmierzone standardowymi metodami testowymi i uśrednione. Nie mogą być używane do celów specyfikacyjnych i wykorzystywane jako wiążące dane techniczne. 3M zaleca użytkownikom przed zastosowaniem przeprowadzenie własnych testów potwierdzających przydatność produktu w danej aplikacji. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt.
Produkty powiązane

PPM Cleaner 3M VHB 100ml
PPM Cleaner 3M VHB 100ml
Cena brutto: 8,50 zł (netto: 6,91 zł )
3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
Cena brutto: 1,50 zł (netto: 1,22 zł )
3M 4298UV Primer saszetka
3M 4298UV Primer saszetka
Cena brutto: 8,00 zł (netto: 6,50 zł )
3M 4298UV Primer lakier podkładowy 118,2 ml
3M 4298UV Primer lakier podkładowy 118,2 ml
Cena brutto: 126,00 zł (netto: 102,44 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium