3M 9088-2 Taśma dwustronna cienka mocna

Dostępność (zawsze przed dokonaniem zakupu proszę potwierdzić dostępność produktu meilowo lub telefonicznie): duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena brutto: 5,76 zł 5.76
Cena netto: 4,68 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: 3M
Kod produktu: 3M 9088-2

Opis

3M 9088-200 jest bardzo dobra do klejenia zarówno materiałów o wysokiej, jak i o niskiej energii powierzchniowej. 3M™ 9088 dwustronna taśma o grubości 0.2mm na nośniku poliestrowym wyznacza nowy standard przemysłowej taśmy ogólnego przeznaczenia. Dopasowana do wielu różnych aplikacji produkt pierwszego wyboru. Od zastosowań w rynku reklamowym do samochodów czy elektroniki użytkowej i sprzętu AGD.
 

Dane techniczne:
Nośnik: poliester
Liner: papierowy
Rodzaj kleju: akrylowy, odporny na plastyfikatory
Grubość: 0,2 mm
Wydłużenie przy zerwaniu: 160%
_____________________________________________________________________________________________________________________
 
 

Informacje o taśmach serii 90XX


W grupie cienkich taśm serii 90XX dostępne są taśmy o różnych grubościach oraz różnych nośnikach do wykorzystania wg potrzeb. Dostępne są także długie nawoje motkowe (2000m lub 4000m), które umożliwiają laminowanie profili bez potrzeby częstych zmian taśmy.

Seria 90XX wyznacza nowy standard przemysłowej taśmy ogólnego przeznaczenia. Dopasowana do wielu różnych aplikacji produkt pierwszego wyboru. Stosowana w reklamie, elektronice, AGD i w domu.

 


________________________________________________________________

A teraz to co najważniejsze:

Pamiętaj, że aby uzyskać optymalną jakość połączenia, łączone powierzchnie muszą być czyste, suche i jednorodne (wolne od luźnych cząstek, takich jak np. talk na wyrobach gumowych lub odciski palców na klejonych elementach). Jedynie poprawne przygotowanie powierzchni gwarantuje wytrzymałość połączenia.

Przy aplikacji taśmy na małych powierzchniach (np. tabliczki znamionowe, ramki) zalecamy użycie:

  • 3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
  • 3M 4298UV Primer saszetka.

Natomiast przy klejeniu większych powierzchni wydajniejsze i bardziej optymalne będzie użycie:

  • PPM Cleaner 100ml 
  • 3M 4298UV Primer 118,2ml.

Zalecenia:

Optymalna temperatura przy nakładaniu taśm to 21˚C do 38˚C

Minimalna dopuszczalna temperatura przy nakładaniu taśm wynosi:

(10˚C) - dla taśm 9460, 9469, 9473, 4611, 4613, 4646, 4655, 4905, 4910, 4915, 4918, 5925, 5952, 5962

(15˚C) - dla taśm 4936, 4941, 4956, 4991, 4919, 4947, 4979

(0˚C) - dla taśm 4943, 4957

W przypadku, gdy temperatura aplikacji taśmy jest niższa niż wyżej wskazane (dotyczy zarówno temperatury otoczenia, jak i temperatury łączonych elementów oraz samej taśmy), własności płynięcia taśmy mogą być ograniczone, co spowoduje obniżenie wytrzymałości połączenia. Połączenie wykonane taśmą nałożoną odpowiednio i w zalecanych warunkach, pracuje poprawnie także w niskich temperaturach. Aby zapewnić poprawną aplikację taśm 4943 i 4957 należy upewnić się, że powierzchnie przeznaczone do klejenia są suche i nie są pokryte wilgotnym nalotem (wynikającym z kondensacji pary wodnej).# Przed wykonaniem połączenia niektórych materiałów może zaistnieć potrzeba uszczelnienia lub pokrycia łączonych powierzchni lakierem podkładowym. Dotyczy to:

a) materiałów bardzo porowatych (np. betonu) lub włóknistych (np. drewna), o luźnych cząsteczkach na powierzchni,

b) miedzi, brązu, miękkiego PCW (aby zapobiec reakcji kleju z powierzchnią),

c) szkła, gdy połączenie przeznaczone jest do pracy w środowisku wilgotnym.

Zalecenia ogólne.

Wdrażając technologię klejenia taśmą 3M, przy uwzględnieniu czynników takich jak przygotowanie powierzchni, rozpuszczalniki, lakiery podkładowe, użytkownik każdorazowo powinien rozważyć wszystkie uwarunkowania dotyczące właściwości taśm, powierzchni przeznaczonych do klejenia oraz warunków aplikacji. Jeżeli uzyskane połączenie nie spełnia wymagań aplikacji, lub jeżeli chcecie Państwo uzyskać informację o alternatywnych rozwiązaniach, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.

Uwaga: Wszystkie informacje, dane techniczne oraz zalecenia odnoszące się do produktów firmy 3M oparte są na testach, które oceniamy jako wiarygodne; ze względu jednak na różnorodność materiałów, podłoży i odmiennych warunków pracy nie możemy zagwarantować całkowitej skuteczności aplikacji. Użytkownik ponosi całkowitą odpowiedzialność za decyzję, czy dany produkt jest odpowiedni do zastosowania przy konkretnej aplikacji oraz za jej wykonanie. Uwaga: Wszelkie sprawy sporne dotyczące odpowiedzialności za ten produkt regulują warunki sprzedaży Sprzedającego, zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami prawnymi, w szczególności przepisami KC.

______________________________________________________________________________________________________________________

3M Taśmy dwustronne cienkie i błony klejowe

Taśmy 3M umożliwiają stworzenie najbardziej innowacyjnych konstrukcji - od etapu projektu do fazy produkcyjnej. Nasza wyobraźnia pozwala nam tworzyć niesamowite  wynalazki i zapierające dech w piersiach konstrukcje. Jednak często o powodzeniu przedsięwzięcia decyduje jego wykonanie. Usuń bariery stojące na drodze do  uzyskania idealnego produktu końcowego, wybierając niesamowicie wytrzymałe taśmy mocujące, które pozostają niewidzialne.

Czym są cienkie taśmy dwustronne i błony klejowe?

W ofercie cienkich taśm dwustronnie klejących 3M wyróżniamy 2 grupy produktowe: taśmy dwustronnie klejące i błony klejowe (w formie rolek i arkuszy) stosowane na przykład jako folie dystansowe do klawiatur membranowych. Zaprojektowane do mocnych i trwałych połączeń 3M™ Cienkie taśmy dwustronnie klejące  zalecane są szczególnie tam, gdzie potrzebne jest ekonomiczne rozwiązanie zapewniające jednocześnie doskonałe parametry użytkowe.

Różnica pomiędzy taśmą a błoną

Podstawową różnica jest to, że taśma dwustronna to produkt zawierający nośnik, czyli coś (papier, poliester, bibułka, itd) na co z obu stron jest nakładany klej.  Natomiast błona to "warstwa kleju" bez jakiegokolwiek nośnika. Oba rozwiązania mają swoje zastosowanie. Błona stosowana jest np: do montażu klawiatur  membranowych, zastosowań wymagających transferowania warstwy kleju na wybrany materiał lub na przykład do laminowania klejem. Jest też używana do tego samego co taśma wklejanie, mocowanie, montaż różnego rodzaju elementów z drewna, tworzyw sztucznych, szkła, metalu, itp.

Doskonały montaż w ułamku sekundy
Proces aplikacji taśmy jest łatwiejszy i szybszy niż klejenie zwykłym klejem. Ponadto taśmy 3M™ przylegają do powierzchni w momencie styku z nią, eliminując konieczność suszenia, wykańczania i czyszczenia, jak w przypadku stosowania płynnych klejów.

Wytrzymałość i estetyka
Taśmy 3M nie tylko zastępują tradycyjne elementy mocujące w wymagających aplikacjach, ale zapewniają także lepszą estetykę. Przy użyciu taśmy możesz uzyskać trwałość i nowoczesny wygląd.

Rozwiązania dla domu
Technologie połączeń pozwalają na dużą swobodę. Taśmy 3M™ można stosować do łączenia elementów ze szkła, metalu, wybranych tworzyw sztucznych, kompozytów i drewna. Zapewniają natychmiastową przyczepność.

Produkcja
Użycie taśm zwiększa wydajność montażu. W porównaniu do zwykłego klejenia taśmy 3M™ łatwo dostosowują się do kształtu powierzchni i nie wymagają dodatkowych prac wykończeniowych. Pozwalają w łatwy i szybki sposób uzyskać długotrwałe połączenie.

Oznakowanie i reklama
Wyeliminowanie śrub i nitów zapewnia prawdziwie estetyczne wykończenie znaków. Taśmy 3M™ umożliwiają uzyskanie gładkiej powierzchni i prawie niewidocznego połączenia, dzięki czemu znaki będą nie tylko przykuwały wzrok, ale także będą odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Elektronika
Taśmy 3M™ pozwalają dokładnie odwzorować projekt w praktyce, eliminując nieestetyczne połączenia przy użyciu wkrętów czy śrub. Taśmy umożliwiają szybkie i łatwe uzyskanie trwałego połączenia, które staje się jeszcze bardziej wytrzymałe wraz z upływem czasu.

_________________________________________________________________________________________

Kilka dodatkowych informacji odnośnie taśm i błon

Zarówno taśmy jak i błony klejowe bardzo dobrze nadają się do wycinania konkretnych, przygotowanych do aplikacji kształtów 

Precyzyjne, łatwe i niezawodne klejenie elementów wymaga rozwiązania, które wyeliminuje ograniczenia tradycyjnych metod montażu. Taśmy 3M oferują wiele nowych możliwości, zastępując nity, wkręty, śruby i spawy, pozwalają uzyskać lepszą estetykę złącza oraz gwarantują większą wydajność. Taśmy cechują się niezrównaną wytrzymałością, dzięki czemu zwiększają ogólną trwałość i niezawodność każdej spoiny. Jeśli chodzi o wykrawanie wzorów, to jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

 

W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.Produkty powiązane

PPM Cleaner 3M VHB 100ml
PPM Cleaner 3M VHB 100ml
Cena brutto: 8,50 zł (netto: 6,91 zł )
3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
Cena brutto: 1,50 zł (netto: 1,22 zł )
3M 4298UV Primer saszetka
3M 4298UV Primer saszetka
Cena brutto: 8,00 zł (netto: 6,50 zł )
3M 4298UV Primer lakier podkładowy 118,2 ml
3M 4298UV Primer lakier podkładowy 118,2 ml
Cena brutto: 120,45 zł (netto: 97,93 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium