3M 9080 Taśma dwustronna GSM LCD

Dostępność (zawsze przed dokonaniem zakupu proszę potwierdzić dostępność produktu meilowo lub telefonicznie): duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena brutto: 8,36 zł 8.36
Cena netto: 6,80 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: 3M
Kod produktu: 3M 9080

Opis

3M Taśmy dwustronne cienkie i błony klejowe

Taśmy 3M umożliwiają stworzenie najbardziej innowacyjnych konstrukcji - od etapu projektu do fazy produkcyjnej. Nasza wyobraźnia pozwala nam tworzyć niesamowite  wynalazki i zapierające dech w piersiach konstrukcje. Jednak często o powodzeniu przedsięwzięcia decyduje jego wykonanie. Usuń bariery stojące na drodze do  uzyskania idealnego produktu końcowego, wybierając niesamowicie wytrzymałe taśmy mocujące, które pozostają niewidzialne.

Czym są cienkie taśmy dwustronne i błony klejowe?

W ofercie cienkich taśm dwustronnie klejących 3M wyróżniamy 2 grupy produktowe: taśmy dwustronnie klejące i błony klejowe (w formie rolek i arkuszy) stosowane na przykład jako folie dystansowe do klawiatur membranowych. Zaprojektowane do mocnych i trwałych połączeń 3M™ Cienkie taśmy dwustronnie klejące  zalecane są szczególnie tam, gdzie potrzebne jest ekonomiczne rozwiązanie zapewniające jednocześnie doskonałe parametry użytkowe.

Różnica pomiędzy taśmą a błoną

Podstawową różnica jest to, że taśma dwustronna to produkt zawierający nośnik, czyli coś (papier, poliester, bibułka, itd) na co z obu stron jest nakładany klej.  Natomiast błona to "warstwa kleju" bez jakiegokolwiek nośnika. Oba rozwiązania mają swoje zastosowanie. Błona stosowana jest np: do montażu klawiatur  membranowych, zastosowań wymagających transferowania warstwy kleju na wybrany materiał lub na przykład do laminowania klejem. Jest też używana do tego samego co taśma wklejanie, mocowanie, montaż różnego rodzaju elementów z drewna, tworzyw sztucznych, szkła, metalu, itp.

Doskonały montaż w ułamku sekundy
Proces aplikacji taśmy jest łatwiejszy i szybszy niż klejenie zwykłym klejem. Ponadto taśmy 3M™ przylegają do powierzchni w momencie styku z nią, eliminując konieczność suszenia, wykańczania i czyszczenia, jak w przypadku stosowania płynnych klejów.

Wytrzymałość i estetyka
Taśmy 3M nie tylko zastępują tradycyjne elementy mocujące w wymagających aplikacjach, ale zapewniają także lepszą estetykę. Przy użyciu taśmy możesz uzyskać trwałość i nowoczesny wygląd.

Rozwiązania dla domu
Technologie połączeń pozwalają na dużą swobodę. Taśmy 3M™ można stosować do łączenia elementów ze szkła, metalu, wybranych tworzyw sztucznych, kompozytów i drewna. Zapewniają natychmiastową przyczepność.

Produkcja
Użycie taśm zwiększa wydajność montażu. W porównaniu do zwykłego klejenia taśmy 3M™ łatwo dostosowują się do kształtu powierzchni i nie wymagają dodatkowych prac wykończeniowych. Pozwalają w łatwy i szybki sposób uzyskać długotrwałe połączenie.

Oznakowanie i reklama
Wyeliminowanie śrub i nitów zapewnia prawdziwie estetyczne wykończenie znaków. Taśmy 3M™ umożliwiają uzyskanie gładkiej powierzchni i prawie niewidocznego połączenia, dzięki czemu znaki będą nie tylko przykuwały wzrok, ale także będą odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Elektronika
Taśmy 3M™ pozwalają dokładnie odwzorować projekt w praktyce, eliminując nieestetyczne połączenia przy użyciu wkrętów czy śrub. Taśmy umożliwiają szybkie i łatwe uzyskanie trwałego połączenia, które staje się jeszcze bardziej wytrzymałe wraz z upływem czasu.

________________________________________________________________________________________

Przykładowe aplikacje:

________________________________________________________________________________________

Przykładowe zastosowania:

- produkcja rolet i żaluzji 
- samoprzylepne profile plastikowe, gumowe, drewniane 
- laminowanie tworzyw piankowych
- elementy dekoracyjne w meblach 
- znaki, emblematy, tabliczki 
- oprawianie obrazów 
- stoiska wystawiennicze i reklamowe 
- w drukarniach, papierniach, wydawnictwach 
- fastrygowanie przy szyciu tkanin i skór
- klejenie opakowań ozdobnych, reklamowych
- wklejanie, mocowanie, montaż różnego rodzaju elementów z drewna, tworzyw sztucznych, szkła, metalu, itp.
- przyklejanie profili drewnianych, gumowych, plastikowych
- laminowanie folii np. na samoprzylepne tabliczki znamionowe czy fronty graficzne
- przyklejanie elementów dekoracyjnych
- klejenie zamiast fastrygowania przed zszyciem
- przyklejanie znaków, emblematów, tabliczek
- klejenie opakowań
- montaż ramek telefonów, podklejanie LCD do korpusów itp.

Taśma montażowa 3M 9080

To specjalny rodzaj taśmy dwustronnej spotykany w fabrycznie montowanych/składanych telefonach (Core Series XQ). Wysoka przyczepność oraz odpowiednia grubość pozwala na montaż ramek telefonów, podklejanie LCD do korpusów itp. Dobra przyczepność do poliolefin oraz tworzyw piankowych

 

Dane techniczne:

Grubość 0.16mm

Rodzaj kleju akrylowy

Temperatura pracy -30...90°C

Materiał nośnika papier

Przyczepność do stali 7.5N/cm

 


________________________________________________________________

A teraz to co najważniejsze: Pamiętaj, że aby uzyskać optymalną jakość połączenia, łączone powierzchnie muszą być czyste, suche i jednorodne (wolne od luźnych cząstek, takich jak np. talk na wyrobach gumowych lub odciski palców na klejonych elementach). W naszej ofercie znajdziesz również środki do przygotowania powierzchni.

Przygotowanie powierzchni i aplikacja taśmy
Aby uzyskać optymalną jakość połączenia, łączone powierzchnie muszą być czyste, suche i jednorodne (wolne od luźnych cząstek, takich jak np. talk na wyrobach gumowych lub włókna w przypadku klejenia drewna). Typowym preparatem do czyszczenia powierzchni przed klejeniem jest mieszanina alkoholu izopropylowego i wody
destylowanej. Jeśli przygotowywana powierzchnia zanieczyszczona jest olejami lub smarami, konieczne może się okazać wstępne odtłuszczenie odpowiednim rozpuszczalnikiem np. heptanem (Przy stosowaniu rozpuszczalników należy postępować zgodnie z zaleceniami producentów i przestrzegać przepisów BHP). (Krok A i B) Siła połączenia zależy od rzeczywistej powierzchni klejenia. Dokładny docisk zapewnia lepszy kontakt taśmy z klejoną powierzchnią, a tym samym zwiększa siłę połączenia. Aby uzyskać odpowiedni docisk, można użyć wałka lub prasy. (Krok C i D) Siła połączenia wzrasta w miarę wpływania taśmy w nierówności powierzchni.W temperaturze pokojowej 50% siły połączenia osiągane jest po ok. 20 minutach, 80% po 2 godzinach, a 100% po upływie 72 godzin. Możliwe jest przyspieszenie osiągnięcia maksyalnej siły połączenia poprzez oddziaływanie podwyższoną temperaturą (np. 70˚C przez 1 godzinę). Umożliwi to szybsze wpływanie taśmy w nierówności powierzchni.

Zalecenia ogólne.
Wdrażając technologię klejenia taśmą 3M, przy uwzględnieniu czynników takich jak przygotowanie powierzchni, rozpuszczalniki, lakiery podkładowe, użytkownik każdorazowo powinien rozważyć wszystkie uwarunkowania dotyczące właściwości taśm, powierzchni przeznaczonych do klejenia oraz warunków aplikacji. Jeżeli uzyskane połączenie nie spełnia wymagań aplikacji, lub jeżeli chcecie Państwo uzyskać informację o alternatywnych rozwiązaniach, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym. 

__________________________________________________________________________________________

Kilka dodatkowych informacji odnośnie taśm i błon

Zarówno taśmy jak i błony klejowe bardzo dobrze nadają się do wycinania konkretnych, przygotowanych do aplikacji kształtów 

Precyzyjne, łatwe i niezawodne klejenie elementów wymaga rozwiązania, które wyeliminuje ograniczenia tradycyjnych metod montażu. Taśmy 3M oferują wiele nowych możliwości, zastępując nity, wkręty, śruby i spawy, pozwalają uzyskać lepszą estetykę złącza oraz gwarantują większą wydajność. Taśmy cechują się niezrównaną wytrzymałością, dzięki czemu zwiększają ogólną trwałość i niezawodność każdej spoiny. Jeśli chodzi o wykrawanie wzorów, to jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

 

W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.

Uwaga:
Wszystkie informacje, dane techniczne oraz zalecenia odnoszące się do produktów firmy 3M zawarte w tym dokumencie oparte są na testach i doświadczeniach, które oceniamy jako wiarygodne. Ze względu jednak na wiele czynników mogących mieć wpływ na poprawne działanie produktu, a będących poza możliwościami sprawdzenia przez 3M, takich jak różnorodność materiałów, podłoży i odmiennych warunków pracy, nie możemy zagwarantować całkowitej skuteczności aplikacji. W związku z tym, że powyższe czynniki są znane użytkownikowi produktu i podlegają jego kontroli to użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za decyzję, czy dany produkt jest odpowiedni do zastosowania przy konkretnej aplikacji oraz za jej wykonanie. Przedstawione wartości parametrów zostały zmierzone standardowymi metodami testowymi i uśrednione. Nie mogą być używane do celów specyfikacyjnych i wykorzystywane jako wiążące dane techniczne. 3M zaleca użytkownikom przed zastosowaniem przeprowadzenie własnych testów potwierdzających przydatność produktu w danej aplikacji. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium