3M 1600T Taśma dwustronna piankowa biała do tworzyw sztucznych gr. 1,1mm

Dostępność (zawsze przed dokonaniem zakupu proszę potwierdzić dostępność produktu meilowo lub telefonicznie): duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena brutto: 6,16 zł 6.16
Cena netto: 5,01 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: 3M
Kod produktu: 3M 1600T

Opis

 

Marka: 3M

Typ: Taśma samoprzylepna

Numer modelu: 1600T

Rodzaj taśmy klejącej: Dwustronna taśma piankowa

Grubość: 1,1 mm

Kolor biały

3M 1600T Supermocna taśma do plastików 9mmx30m Kod producenta 3M 1600T 9MMX30M

 

Taśma z podwójnie powlekanej polietylenowej pianki z serii 1600T łączy dopasowującą się piankę o zamkniętych komórkach z klejem akrylowym o wysokiej wytrzymałości, zapewniającym dobrą przylepność początkową i zapewniającą najwyższą przyczepność do szerokiej gamy powierzchni, w tym wielu tworzyw sztucznych. Ponadto ma również dobrą właściwość na ścinanie, która zapewnia długotrwałą siłę trzymania, nawet w podwyższonej temperaturze i warunkach środowiskowych.

 

Przylepność do stali nierdzewnej: 5 kg / cal (11lb / in)

Krótkotrwały (minuty / godziny): 180 ℉ (82 ℃)

Długoterminowe (dni / tygodnie): 158 ℉ (70 ℃)

Trwałość taśmy w formie rolki: 24 miesiące, przy 70 ℉ (21 ℃) i 50% wilgotności względnej

 

 

Zastosowanie:

- taśma przeznaczona do mocowania komponentów w przemyśle motoryzacyjnym, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz części pojazdu

- idealna również do montażu pasków LED wewnątrz lub na zewnątrz, idealna na desce rozdzielczej samochodu

- odporna na mycie samochodów i motocykli oraz ekstremalne czynniki klimatyczne

- montaż plastikowych haczyków, stojaków lub dozowników

- wieszanie znaków, tabliczek znamionowych- bardzo szerokie zastosowanie w pracach naprawczych

- wiele zastosowań w reklamie

- doskonały produkt do montażu elementów wykończenia w aucie

- idealny do wszelkiego rodzaju uchwytów

- taśma o bardzo dobrych właściwościach do ogólnego przeznaczenia

- łatwa do nakładania na każdej powierzchni, nadaje się do mocowania na drewnie, metalu, papierze, szkle i wielu innych.

 

3M 1600T Supermocna taśma do plastików 9mmx30m Rodzaj Taśma dwustronna
 
 
 

A teraz to co najważniejsze:

Pamiętaj, że aby uzyskać optymalną jakość połączenia, łączone powierzchnie muszą być czyste, suche i jednorodne (wolne od luźnych cząstek, takich jak np. talk na wyrobach gumowych lub odciski palców na klejonych elementach). Jedynie poprawne przygotowanie powierzchni gwarantuje wytrzymałość połączenia.

Przy aplikacji taśmy na małych powierzchniach (np. tabliczki znamionowe, ramki) zalecamy użycie:

  • 3M VHB Chusteczki czyszczące surface cleaner
  • 3M 4298UV Primer saszetka.

Natomiast przy klejeniu większych powierzchni wydajniejsze i bardziej optymalne będzie użycie:

  • PPM Cleaner 100ml 
  • 3M 4298UV Primer 118,2ml.

 

3M 1600T Supermocna taśma do plastików 9mmx30m Marka 3M

 

Zalecenia:

Optymalna temperatura przy nakładaniu taśm to 21˚C do 38˚C

Minimalna dopuszczalna temperatura przy nakładaniu taśm wynosi:

(10˚C) - dla taśm 9460, 9469, 9473, 4611, 4613, 4646, 4655, 4905, 4910, 4915, 4918, 5925, 5952, 5962

(15˚C) - dla taśm 4936, 4941, 4956, 4991, 4919, 4947, 4979

(0˚C) - dla taśm 4943, 4957

W przypadku, gdy temperatura aplikacji taśmy jest niższa niż wyżej wskazane (dotyczy zarówno temperatury otoczenia, jak i temperatury łączonych elementów oraz samej taśmy), własności płynięcia taśmy mogą być ograniczone, co spowoduje obniżenie wytrzymałości połączenia. Połączenie wykonane taśmą nałożoną odpowiednio i w zalecanych warunkach, pracuje poprawnie także w niskich temperaturach. Aby zapewnić poprawną aplikację taśm 4943 i 4957 należy upewnić się, że powierzchnie przeznaczone do klejenia są suche i nie są pokryte wilgotnym nalotem (wynikającym z kondensacji pary wodnej).# Przed wykonaniem połączenia niektórych materiałów może zaistnieć potrzeba uszczelnienia lub pokrycia łączonych powierzchni lakierem podkładowym. Dotyczy to: a) materiałów bardzo porowatych (np. betonu) lub włóknistych (np. drewna), o luźnych cząsteczkach na powierzchni.b) miedzi, brązu, miękkiego PCW (aby zapobiec reakcji kleju z powierzchnią),c) szkła, gdy połączenie przeznaczone jest do pracy w środowisku wilgotnym.

 

Zalecenia ogólne.

Wdrażając technologię klejenia taśmą VHB, przy uwzględnieniu czynników takich jak przygotowanie powierzchni, rozpuszczalniki, lakiery podkładowe, użytkownik każdorazowo powinien rozważyć wszystkie uwarunkowania dotyczące właściwości taśm, powierzchni przeznaczonych do klejenia oraz warunków aplikacji. Jeżeli uzyskane połączenie nie spełnia wymagań aplikacji, lub jeżeli chcecie Państwo uzyskać informację o alternatywnych rozwiązaniach, prosimy o kontakt z Działem Taśm i Klejów Przemysłowych 3M Poland Sp. z o.o. Aby uzyskać dodatkowe informacje o produktach, należy zapoznać się z kartami katalogowymi.

 

Uwaga:

Wszystkie informacje, dane techniczne oraz zalecenia odnoszące się do produktów firmy 3M zawarte w tym dokumencie oparte są na testach i doświadczeniach, które oceniamy jako wiarygodne. Ze względu jednak na wiele czynników mogących mieć wpływ na poprawne działanie produktu, a będących poza możliwościami sprawdzenia przez 3M, takich jak różnorodność materiałów, podłoży i odmiennych warunków pracy, nie możemy zagwarantować całkowitej skuteczności aplikacji. W związku z tym, że powyższe czynniki są znane użytkownikowi produktu i podlegają jego kontroli to użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za decyzję, czy dany produkt jest odpowiedni do zastosowania przy konkretnej aplikacji oraz za jej wykonanie. Przedstawione wartości parametrów zostały zmierzone standardowymi metodami testowymi i uśrednione. Nie mogą być używane do celów specyfikacyjnych i wykorzystywane jako wiążące dane techniczne. 3M zaleca użytkownikom przed zastosowaniem przeprowadzenie własnych testów potwierdzających przydatność produktu w danej aplikacji. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium